Meie ajalugu – algusajast tänapäevani

Mis on meie edu saladus? Inimestega suhtlemine, usinus ja ausus ning rohkesti elujõudu. Kõike seda peab meie vanim omanik Georg Nolte tänini väga oluliseks. Need on põhimõtted, mille tema vanaisa on talle pärandanud. Ka vanaisa nimi oli Georg ning ta tootis Rheda-Wiedenbrückis 1923. aastast poleerimiskettaid. 1932. aastal võttis ta üle Delbrückis asuva Vestfaali mööblivabriku juhtimise ning sellega oli mööblidünastiale nurgakivi pandud. 1937. aastal lisandus teinegi, Brilonis asuv tehas.

Georg Noltel oli kolm poega. Neist kõige vanem, Konrad, oli isalt pärinud ettevõtlikkuse. „Mööblitööstuse Henry Fordina” hakkas ta 1940. aastate lõpul rakendama koosteliinidel tootmist, mille tulemusena kujundas ta selle tootmisharu põhjalikult ümber. Muudatuste vaim ja uuenduste jõud on ühed meie tugevaimad küljed praegugi.

1955. aastal rajas Konrad Nolte mööblitööstuse Germersheimis ja seejärel 1958. aastal asutas ta ettevõtte Nolte Küchen. Tööd alustati renditud hoonetes 60 töötajaga. Tänapäeval oleme Saksamaa suuruselt teine köögitootja, meil on umbes 1100 töötajat ning tootmist on laiendatud ka Mellesse.

Ettevõtte 50. sünnipäeva puhul astusime märkimisväärse uue alguse nimel julge sammu ja lülitasime kogu tootmise ümber koordinaadistikku MATRIX 150. Selleks tuli 50 masinat maha võtta, veokitele laadida ja uues kohas taas üles seada. Tasuks oli harmooniline, ergonoomiline disain ja rohkem hoiuruumi, kõige selle vilju saate jätkuvalt nautida.

Meie ettevõte kuulub endiselt Nolte perekonnale. Georg Noltel on kaks last, Maren Schmitt-Nolte ja Georg Konrad Nolte. Traditsioone hoitakse väga au sees – seda tõestab juba Georgi nime põlvest põlve edasikandmine. Peale on kasvamas juba viies põlvkond, aga me oleme jäänud kindlaks oma vanadele, järeleproovitud ja end igati õigustanud põhimõtetele. See aitab meil tulevikku kindlustada. Me vastutame oma töötajate, keskkonna ja ühiskonna eest ning seda tehes peame alati ka oma kliente silmas. Ja Saksamaa jääb ainsaks kohaks, kus me oma kaupa toodame.

Valmistatud Saksamaal – Vestfaal International.


Me oleme Saksamaa edulugu. 1958. aastast oleme kööke arendanud ja tootnud ainult Saksamaal. See investeering tasub end ära mitmel moel. Me õpetame välja töölisi, toetame Melles asuvat puidutehnoloogia kõrgkooli (Berufsakademie Holztechnik) ning loome uusi töökohti. Meie töötajad on motiveeritud ja suurte oskustega ning nende teadmised aitavad tagada kvaliteeti, mida me kõige tipuks püüame pidevalt ka parandada. Selle peale võite kindlad olla!

Innovation